Ulica Legionów dziękuje za Oskara

Oto projekt, nad którym obecnie pracujemy (zgłosiliśmy go „na ostatnią chwilę” do konkursu Społecznik 2.0).

Cel projektu
Tablica pamiątkowa
Miejsce realizacji
Łódź (woj. łódzkie)
Zgłaszający
Dorota Zgutka
Strona WWW
Opis:

Tablica upamiętniająca powstawanie filmu „Ida” we fragmencie przy ulicy Legionów, historycznego „warkocza” Łodzi, który sam w sobie stanowi tragedię wieloletniego zaniedbania (foto archiwalne z lat sześćdziesiątych XX wieku) i dopiero w ostatnim czasie stał się miejscem architektonicznie i historycznie wartym uwagi (planowana rewitalizacja kwartałowa od roku 2017). Proponowane miejsce umieszczenia tablicy pamiątkowej to ściana szczytowa przy ulicy Legionów 41 (Wspólnota Mieszkaniowa), widoczna ze skrzyżowania z ulicą Gdańską – miejsce o bardzo dużym natężeniu ruchu, sąsiadująca z naszym zwycięskim projektem P0001 – Plac zabaw dla dzieci z ogrodem, który to z radością – jako autorzy wniosku – wywalczyliśmy w ramach Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Łodzi (realizacja projektu od lipca do listopada 2015). Tablica zawiera miedzy innymi napis: „Ulica Legionów dziękuje za Oskara”.