Czy damy radę wykupić Pałac Rudolfa Kellera w Łodzi?

Będziemy próbować zrobić wszystko, by uwolnić Pałac z rąk prywatnego właściciela – cel jest wyniosły, czeka nas wiele pracy, krytyki, jadu i hejtu – mamy opracowany plan działania, przy czym może się zdarzyć tak, że ktoś z II sektora jednak dokona wykupu – wówczas, jeśli uda nam się zebrać jakiekolwiek sensowne środki – przerzucimy je na ratowanie innego zabytku marniejącego w prywatnych rękach.

Co prawda, Pałac od lat jest wystawiony na sprzedaż. Jego stan można zobaczyć tutaj: Urban Explorers Łódź

Na co nam ten Pałac? Wiemy, że sam wykup to nie wszystko – obiekt trzeba zrewitalizować zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Być może myślicie, że porywamy się z motyką na słońce, ale nie możemy patrzeć jak obiekt popada w powolną ruinę. Perła łódzkiej architektury – jeśli przejdzie pod naszą opiekę – stanie się Domem Kultury Niezależnej.

Może być tak, że w trakcie wnioskowania ktoś zwróci uwagę na Pałac i samodzielnie go wykupi – dla nas najważniejsze jest to, by uratować zabytek! Zabieramy się za wnioskowanie o pieniądze na wykup, wystawimy też internetową zbiórkę – w każdym bądź razie nie będziemy siedzieć i patrzeć na niszczejący zabytek bezczynnie!

Wcześniej zgłaszaliśmy przedsięwzięcie rewitalizacyjne do UMŁ, ale sprawa pozostała bez odpowiedzi:
https://domkulturyniezaleznej.pl/wykup-i-rewitalizacja-palacu-kellera/

Ogłoszenie o sprzedaży:

http://warsawproperties.pl/pl/xix-w-palacyk-rudolfa-kellera-w-centrum-lodzi

Informacje o Pałacu:
http://monitoring.tonz.org.pl/zabytki/pa%C5%82ac-rudolfa-kellera