Kolejna próba uratowania przepięknej kamienicy na Starym Polesiu

To, że staropoleska Królowa płacze bez swej korony i zdobnych szat, widzi i czuje każdy, kto jest wrażliwy na piękno zabytkowej łódzkiej architektury. Niestety, plan z Gminną Polityką Rewitalizacji nie wypalił nam w 2016 roku, ale nie możemy zapomnieć o łzach Królowej.

Chcemy zgłosić projekt uchwały do UMŁ o wykup i rewitalizację tej zabytkowej kamienicy – działanie to nastąpi w 2019 roku, jak już zamkniemy projekty związane z Legionów 39. Czeka nas sporo pracy, a nie wiemy czego możemy się spodziewać w czasie próby ratowania tego bezcennego dla nas klejnotu. Wszystko może wyskoczyć, łącznie z rozjuszonym właścicielem, bo nasz wniosek być może wzbudzi potężne emocje. Dla nas jest to jedna wielka nieznana, chociaż z wyprawą ruszamy nie do obcej galaktyki, ale o kilka przecznic dalej, tuż za rogiem… Tak więc mówimy już teraz: “Oddajcie koronę staropoleskiej Królowej!”.

Wcześniejsze działania:

Foto: archiwalne, pobrane z internetu