Tajemniczy Ogród w trakcie realizacji

Projekt, który wygraliśmy w V edycji Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Łodzi jest realizowany z opóźnieniem – nikt nie zgłosił się na przetarg, a i nikt nie stanął na negocjacjach (chociaż jedna firma deklarowała, że się pojawi w UMŁ). W finale prace wykonuje ŁZUK.

W ramach projektu zrealizowano nawodnienie, kilka pergoli pod pnącza. Zabrakło środków na rośliny – w zasadzie musieliśmy „dobrowolnie” się ich zrzec by cały projekt nie popadł w ruinę. Zakładaliśmy, że załatwienie roślin z UMŁ poza BO będzie łatwizną. Złożyliśmy wniosek o mały grant, ale wyszła z tego odmowa, bo komórka merytoryczna nie dysponuje środkami na małe granty. Uruchomiliśmy więc inną drogę urzędową, gdyż nie akceptujemy niepełnowartościowego projektu dla lokalnej społeczności.

Po interwencji w UMŁ znalazły się środki na zakup roślin, złożyliśmy dodatkowo wniosek na inicjatywy lokalne, bo wykaz roślin nas nie satysfakcjonuje i jest ich mało. Cieszymy się, że chociaż po drodze z tak prostym projektem napotkaliśmy na ocean problemów, to przeszliśmy przez te wody suchą nogą. Dzięki temu projektowi po raz kolejny pokazujemy potęgę Budżetu Obywatelskiego dla Miasta Łodzi – jak ktoś mówi, że nie ma sensu składać wniosków, to się bardzo myli. My nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Uwagi: foto pochodzi z FB (Profil „Wyremontujmy Legionów) – nie mieliśmy czasu wykonać własnych foto:) Poprawimy się po zasadzeniu roślin.